Nasze zakłady

LACPOL

Zakład Mleczarski w Piotrkowie Kujawskim

jest jednym z największych przetwórców nabiału w kraju. To mleczarnia stworzona od podstaw, działająca w ramach Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Spółdzielni Mleczarskich LACPOL.

Zakład w swojej działalności łączy mleczarską tradycję z nowoczesnymi technologiami wytwarzania. Jako czołowy w kraju producent mleka w proszku, sera i masła, znaczną część produkcji przeznacza na eksport –wyroby trafiają do najbardziej wymagających odbiorców. W odpowiedzi na ich oczekiwania została przeprowadzona certyfikacja koszerności oraz HALAL, dzięki czemu możemy współpracować z klientami z różnych stron świata. W większości wyroby te są komponentem do produkcji innych artykułów spożywczych np. wyrobów cukierniczych, lodów, jogurtów itp.

W zakładzie produkowane są znakomitej jakości wyroby m.in.: odtłuszczone i pełne mleko w proszku, śmietanka i serwatka w proszku, sery dojrzewające typu holenderskiego tj. gouda, edamski, tylżycki, masło. Masło Extra Staropolskie uzyskało znak jakości „Q”, przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, co wyróżnia go na tle towarów tej samej kategorii.

Zakład Mleczarski w Piotrkowie Kujawskim posiada jedną z największych serowni w Polsce oraz najnowocześniejszy park maszynowy w Europie z całkowicie zautomatyzowanymi liniami technologicznymi, gwarantującymi wytwarzanie produktów na niezmiennie najwyższym poziomie jakości.

Wysoki standard oraz poziom bezpieczeństwa żywności zapewniają też funkcjonujące w zakładzie systemy zarządzania jakością.

Odpowiednia jakość, to efekt stałego monitorowania cyklu produkcyjnego, począwszy od skupu surowca, poprzez łańcuch dostaw, produkcję, aż po sprzedaż wyrobów gotowych.

Zakład Mleczarski w Wolsztynie

powstał 1 kwietnia 1994 r. Zakład znajduje się w zachodniej Wielkopolsce i jest jedną z największych mleczarni w tej części Polski. Wśród sztandarowych produktów wolsztyńskiego zakładu znajduje się m.in. mleko świeże, mleko UHT, jogurty naturalne i smakowe typu greckiego, kefir i twarogi.

Zakład Mleczarski w Wolsztynie posiada wszystkie systemy zarządzania jakością, które są wymagane przepisami prawa, dzięki czemu wytwarzane wyroby są zawsze bezpieczne dla klienta. Dodatkowo zakład ma wdrożone i certyfikowane nieobligatoryjne systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności. Spełnianie wymagań międzynarodowych standardów umożliwia otrzymywanie bezpiecznych produktów o najwyższej jakości. Dobrą jakość produktów potwierdzają otrzymywane liczne nagrody i wyróżnienia w krajowych konkursach i ocenach. Zakład Mleczarski w Wolsztynie dodatkowo posiada aktualny certyfikat HALAL i certyfikat KOSHER. Zakład posiada uprawnienia do wysyłek swoich produktów na liczne rynki krajów trzecich. Wolsztyńska mleczarnia może również pochwalić się Certyfikatem Rolnictwa Ekologicznego.

Zakład w Toruniu

jest długoletnim i wiodącym producentem serów topionych w Polsce i zagranicą. Ponad 60-letnia tradycja, sprawdzone technologie i nowoczesny park maszynowy są gwarantem cechującym najwyższą jakość produkowanych wyrobów.
Działalność produkcyjna Zakładu rozpoczęła się w 1951 roku i z roku na rok była doskonalona. Od 1991 roku zachowując tożsamość gospodarczą i ekonomiczną Zakład wszedł w skład PHZ SM LACPOL Spółka z o.o. w Warszawie.
W trosce o bezpieczeństwo klienta i jakość produkowanych wyrobów wdrożono sprawnie funkcjonujące systemy zarządzania jakością oraz systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, a produkowane wyroby były wielokrotnie nagradzane na różnych wystawach oraz targach.
Produkowany przez Zakład w Toruniu szeroki wachlarz serów topionych naturalnych m.in.: gouda, edamski, ementaler, tylżycki oraz z różnymi dodatkami smakowymi znajduje uznanie nawet wśród najbardziej wysublimowanych smakoszy. Największymi odbiorcami produktów z Torunia są duże sieci handlowe stawiające wysokie wymagania jakościowe dla dostarczanych im wyrobów. Ponadto dostarczamy sery topione do klientów prowadzących hurtownie na terenie całego kraju.

Zakład Mleczarski w Zalesiu

położony jest na pograniczu powiatów sępoleńskiego i tucholskiego w gminie Sępólno Krajeńskie. Z czystych łąk Parku Krajeńskiego i nieskażonych łąk Borów Tucholskich trafia do zakładu miesięcznie około 2 milionów litrów mleka.

Zakład należący od 1 kwietnia 2003 roku do firmy LACPOL jest jednym z najnowocześniejszych zakładów przerabiających mleko w północnej części woj. kujawsko-pomorskiego.

W pierwszych latach swojego istnienia zakład postawił na szybki i nowoczesny rozwój. W wyniku wdrożenia nowoczesnej technologii produkcji oraz dostosowania systemów sanitarno-higienicznych, zakład uzyskał odpowiednie certyfikaty pozwalające na sprzedaż swoich wyrobów na rynki unijne, jak i poza unijne.

Od kilku już lat Zakład Mleczarski w Zalesiu jest znanym i cenionym producentem twarogów i serów na rynku polskim. Obecnie mleczarnia skupia produkcję w dwóch grupach towarowych: twarogi oraz sery dojrzewające i produkty seropodobne na bazie mleka odtłuszczonego. Oferta handlowa skierowana na rynek krajowy i zagraniczny to produkty naturalne, m.in.: sery dojrzewające typu holenderskiego – gouda, tylżycki; ser dojrzewający typu szwajcarskiego – Krajeński typu mazdamer; ser długo dojrzewający typu greckiego – Kefalotyri; produkty seropodobne na bazie mleka chudego; twarogi półtłuste i tłuste.

Dewizą Zakładu jest utrzymanie wysokiego zaufania odbiorców krajowych i zagranicznych poprzez produkcję i sprzedaż najwyższej jakości wyrobów zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klientów.

Zakład Mleczarski w Tarnowie

funkcjonuje na tarnowskim rynku od 2000 roku.

W swoim działaniu zwraca szczególną uwagę na dostosowanie oferty handlowej, jakościowej i asortymentowej do oczekiwań konsumentów. Głównym założeniem Zakładu w Tarnowie jest być stałym, pewnym i wiarygodnym producentem wyrobów mleczarskich.

Zakład Mleczarski w Tarnowie jest jednym z niewielu producentów artykułów nabiałowych na terenie dawnego województwa tarnowskiego. Produkuje wyroby z użyciem wyselekcjonowanego surowca najwyższej jakości, tradycyjnymi metodami. Specjalnością Zakładu są znakomite tradycyjne twarogi, masło, śmietany, kefiry. Wysoką jakość i smak wyrobów cenią handlowcy i przede wszystkim konsumenci. Potwierdzeniem są liczne nagrody oraz wyróżnienia.

Stosowane systemy zarządzania jakością, dbałość o surowiec i jego przetwarzanie gwarantują stabilną i najwyższą jakość wszystkich tarnowskich wyrobów.

„Przegląd Mleczarski”

jest jedynym branżowym czasopismem popularno-naukowym na polskim rynku. Ukazuje się od 1896 roku.

Skierowany jest do wszystkich polskich przetwórców mleka, firm współpracujących z mleczarstwem, hurtowni spożywczych, ośrodków doradztwa, służb weterynaryjnych, uczelni i szkół o charakterze rolniczym, spożywczym i technicznym oraz producentów mleka.

Publikacje obejmują: ekonomiczne uwarunkowania pozyskiwania i przetwórstwa mleka, innowacyjne techniki i technologie mleczarskie, bezpieczeństwo żywności i kontrolę jakości, marketing i dystrybucję wyrobów oraz inne zagadnienia.

Autorami artykułów naukowych są przedstawiciele najlepszej kadry naukowej w Polsce i na świecie oraz doświadczeni praktycy i eksperci w swoich dziedzinach wiedzy.

Na łamach czasopisma umieszczamy artykuły i reklamy dotyczące innowacyjnych produktów firm mleczarskich i wspomagających przemysł mleczarski.

Redakcja czasopisma jest często zapraszana do objęcia patronatem medialnym prestiżowych wydarzeń związanych z przemysłem mleczarskim, a także globalnym przemysłem spożywczym, co skutkuje na bieżąco zamieszczanymi relacjami ze wspomnianych wydarzeń w wydaniach czasopisma.